Gentle Чи Hard Skills? Найважливіші Навички Проджект-менеджера

Якщо використовувати оптимізм Проєктних менеджерів, то подумайте, наскільки важливою ланкою IT компанії ви можете стати. Проджект-менеджер керує командою і відповідає за досягнення цілей проекту. Він взаємодіє з командою та зовнішніми стейкхолдерами, спрямовує зусилля на те, щоб робота була продуктивною, а клієнт — задоволеним. Він пройшов шлях від Junior Project Manager до Senior Delivery Manager, за eight років у сфері встиг попрацювати в Україні та Нідерландах. І зовсім скоро стартує його курс у Laba — «Проджект-менеджмент в ІТ». Співзасновник і Chief Product Officer Reface App, фаундер OpenMind Academy.
Якщо ви працюєте проектним менеджером, то володієте певним набором хард-скілів — організація, планування, інтеграція — який відрізняє вас від розробників, тестувальників чи аналітиків баз даних. А gentle abilities дають змогу співпрацювати з усіма людьми, котрі вас оточують. Багато роботодавців абсолютно справедливо вважають, що майбутнє за soft expertise.

Вони виявили потребу цільової аудиторії, сформулювали позиціювання, протестували сотні гіпотез та прорахували unit-економіку. Слід пам’ятати, що Risk Management та Risk Register – не одне й те саме. Risk Register – це артефакт, який допомагає ідентифікувати та зібрати ризики.
У роботі продакти найбільше взаємодіють з розробниками та дизайнерами, а також з аналітиками, тестувальниками, службою підтримки, маркетологами та іншими продактами. Загалом постійна комунікація — невід’ємна частина роботи будь-якого Product Manager. До перерахованого додамо, що в соцмережах і Telegram існує безліч профільних спільнот і каналів, які можуть бути цікавими та корисними як для початківців, так і для досвідчених продакт-менеджерів.
Основне завдання на позиції Product Manager — визначити, для кого створюється продукт, як його технічно реалізувати та в якому напрямку просувати. Можливо, після прочитання виявилося, що не вистачає конкретних навичок, тоді це привід розвиватися далі, використовуючи skills set як гайд, щоб рости у продакт-менеджменті. Кажуть, що Google свого часу провели кілька десятків А/В тестів, щоб з’ясувати, який відтінок синього кольору краще конвертує на рекламних посиланнях. Метрик дуже багато, як і методів аналізу, й задача продакта — добирати необхідні інструменти залежно від кінцевої мети.
Потім на метриках продакт бачить, що змінилося. Щоб швидко запустити продукт та мінімізувати витрати на його реалізацію й удосконалення, як раз і потрібні продакт-менеджери. Це те, що потрібно зробити на початку роботи, щоб чітко уявляти очікувані результати роботи, ключові цілі та віхи.
Обговорити та створити карту з командою можна за 2-3 дні, але далі необхідно переглядати roadmap щомісяця чи щокварталу. Під час таких систематичних переглядів, уточнюють фічі на найближче майбутнє, переводять їх у development plan (у тикети, джіру, специфікацію), планують стратегію, куди рухатися далі. Продакт-менеджер може піти одним з двох шляхів кар’єрного зростання.
Продакт-менеджер — одна з найцікавіших, популярних та високооплачуваних професій на ІТ ринку. Для зарахування на навчання необхідно заповнити заявку на сайті університету. Наприкінці навчання студенти складають фінальний тест та отримають сертифікат від АЮК. Скористуйтеся формою входу або введіть інший. Ця стаття надала мені можливість зрозуміти що це не моє.

Навігація Записів

Узагальнивши інформацію, продакт приймає рішення — чи взагалі варто щось робити за новим проєктом, чи вистачить ресурсів створити продукт і вивести його на ринок. Найцікавіше — це усвідомлювати свій вплив на продукт. Це коли менеджер розуміє, що в продукті можна було б покращити, приходить до команди та вони разом реалізують це.

  • PM повинен розбиратися, як будується UX, UI, архітектура.
  • Сайт 20minut.ua входить до видавничої групи RIA Media, яка також є частиною Медіа корпорації RIA © 20minut.ua.
  • Професіоналізм у будь-якій справі – це завжди поєднання onerous та delicate skills – професійних навичок та особистих якостей.
  • Product Managers орієнтовані на оптимізацію продукту для досягнення бізнес-цілей та потреб користувачів, одночасно максимізуючи рентабельність інвестицій.
  • ◼ Ціна місячної підписки – від 199 гривень.

Рекомендуємо скористатися цими джерелами знань і нетворкінгу. Jobs-to-be-done — методологія розробки IT-продукту, що ґрунтується на передбаченні бажань і поведінки користувачів. Головна ідея полягає в тому, що кожен хоче стати кращим, і завдання товару чи послуги — допомогти йому в цьому. Jobs-to-be-done взяли на озброєння багато компаній, але першими її успішно застосували саме фахівці Intercom. У книзі докладно описано методологію та шляхи її впровадження на практиці.
Для успіху у програмуванні потрібні не тільки технічні навички, а й уміння ефективно керувати своїми завданнями та цілями. У цій статті ми поринемо у світ SMART-цілей та розглянемо, як програмісти можуть використовувати цей підхід для підвищення продуктивності та професійного розвитку. Сучасний фахівець в галузі туризму – це професіонал, який володіє низкою знань та вмінь, є високоосвіченою та всесторонньо розвиненою особистістю. Ефективне управління часом є однією з ключових навичок, необхідних айтішникам для успішної роботи в швидкому та динамічному світі інформаційних технологій.

Data Analyst Та Business Analyst — Чим Відрізняються Схожі Професії

Уже eleven років працює в digital-сфері, у його списку – понад a hundred продуктів. Застосунок Reface, над яким зараз працює Іван, у серпні 2020-го випередив TikTok і Netflix в американському AppStore та став першим у категорії «Розваги» серед усіх програм. Співзасновник і Chief Product вакансія Product Manager Officer Reface App, ко-фаундер OpenMind Academy. Насамперед, потрібні навички бізнес-аналізу, розуміння UX, юзер-флоу та сценаріїв тестування. Продакт менеджер може «вирости» з дизайнера, фахівця з якості, маркетолога. Це і CEO, і візіонер, і продюсер, і маркетолог, і найголовніший стейкхолдер.
Потрібно свою команду привчати до того, що вони спочатку мають пробувати закривати свої питання самостійно. Тільки якщо самостійно не вдається, варто звернутися до команди. І лише в останню чергу потрібно просити приєднатися product-менеджеру та іншим управлінцям. Володіння англійською мовою є критично важливим — і для продакта оптимальним рівнем буде не B1/B2.
Soft і hard skills для продакт-менеджерів
Котлер дуже відомий автор книжок з маркетингу, але це одна з базових до прочитання  — для багатьох фахівців вона стала «настільною». У ній автор у зрозумілій формі розповідає про ефективні інструменти та основні концепції просування будь-якого продукту. Також ви знайдете свіжі ідеї для маркетингу інноваційних рішень і практичні рекомендації, що спонукають до дії. Для деяких продуктів group administration критично важливий. Особливо для продуктів у сегменті В2С, як, наприклад, комп’ютерних ігор. Будь-які ігри будуються на базі розвиненого ком’юніті з організованими зустрічами, спільними святами.
Наприклад, я зараз я чітко ставлю дедлайни, після роботи закриваю ноутбук і не читаю листи на пошті, не перевіряю апдейти тощо. Це моя система самозахисту для збереження власних сил. У IT аутсорсі стороннього продакт менеджера компанії наймають у разі відсутності експертизи при створенні або винаході нової версії Інтернету або мобільного додатку.

«виживають Тільки Параноїки: Як Використовувати Кризові Періоди, З Якими Стикається Будь-яка Компанія» Ендрю Гроув

Це відрізняє його від інтерна, який володіє більш теоретичними, ніж практичними навичками, і ще не може власноруч вести проект. Я займаюся проджект-менеджментом eight років, у мене понад 10 професійних сертифікатів, і я працюю в середньому 50 годин на тиждень, якщо включати час навчання. Тому мені складно уявити, що одночасно я є сеньйором за іншим напрямом.
Soft і hard skills для продакт-менеджерів
Джефф Сазерленд у простій формі на прикладах розповідає про свій метод управління командами. Після прочитання ви не тільки ближче познайомитеся з усіма особливостями Scrum-менеджменту, але й навчитеся ефективніше використовувати можливості співробітників і розподіляти їхній час. Від самого початку книга орієнтована на виробничу компанію, але кожен зможе провести паралелі з нішею, в якій він працює. Автори дають дієві рекомендації, як вивести бізнес зі складної ситуації за обмежений проміжок часу. Основна ідея — керівник має вміти бачити причинно-наслідкові зв’язки та без емоцій намагатися в них розібратися.
Важливі для PM навички перелічені у книзі Project Management Competency Development Framework. З її допомогою можна побудувати матрицю скілів. Виконуючи свою роботу, Product Manager коммунікує як з командою проекту – CEO, розробниками, візуальними дизайнерами, UX/UI фахівцями, QA, так і з кінцевими користувачами. На певному етапі саме взаємодія з користувачами продукту може становити більше 70% щоденної роботи. Вінницька ІТ-Академія запускає курс PM, який ведуть викладачі-практики за авторською програмою. Академія славиться навчанням на реальних проектах та гарантованим працевлаштуванням.

Автори розповідають, як створити та керувати Dream Team, як діяти на різних етапах розвитку продукту та компанії, які стратегії та тактики обирати в комунікації з партнерами та клієнтами. Усе це на базі близько one hundred інтерв’ю з успішними продактами, які діляться реальними кейсами та порадами. Після прочитання книжки ви точно матимете уявлення, як керувати командою для розробки та запуску успішного продукту. Ринок без конкуренції, де є споживач і попит — мрія багатьох компаній. Щоб знайти або створити таку можливість, Чан Кім пропонує використовувати стратегію «блакитного океану». Вона особливо добре себе показує в ніші високих технологій, де будь-яке поліпшення наявного продукту або пропозиція інновації, може вивести бізнес на недосяжну для інших висоту.

Що Читати Та Дивитися Продакт-менеджеру

Серед них – робочий стіл, стілець, рейл, стелаж для зберігання та інші. Обидві методології мають оптимізувати управління проектами через структурований інтерактивний похід. Серед усіх пропозицій користувач вибере, тобто «найме для виконання роботи» той продукт, який вирішує потребу/проблему/задачу оптимальним способом. Мається на увазі оцінка його вартості, необхідного часу, ризиків, потрібних ресурсів і т.д. Наприклад, якщо ваша команда використовує Scrum, слід зробити наголос на проведенні ретроспектив.

Leave a Reply